CNG je skratka anglického názvu "Compressed Natural Gas", čo znamené v preklade stlačený zemný plyn. Hlavnou zložkou zemného plynu je metán. Zemný plyn je ľahko dostupný v rozvodnej sieti po celom svete aj na Slovensku a využíva sa na kúrenie, ohrev teplej úžitkovej vody a v poslednom čase čoraz viac na pohon motorových vozidiel.

Zemný plyn je v CNG stlačený v zásobníkoch plničiek a vozidiel na cca 1% svojho objemu.

U osobných automobilov sa nachádza približne 20kg CNG, čo umožňuje dojazd okolo 400km. CNG sa však s výhodou používa aj pri úžitkových, nákladných a komunálnych vozidlách a v neposlednom rade aj v autobusoch. Pri používaní autobusov na CNG sú odmenou extrémne nízke emisie NOx, CO2 a nulové emisie pevných častíc. Toto, spolu s ekonomickou výhodnosťou, robí z CNG lukratívne palivo v mestách pre hromadnú dopravu a komunálnu techniku.

CNG ekosystém

Pre maximálne využitie všetkých výhod CNG ako paliva je ideálne ak používateľ prevádzkuje vlastnú CNG plničku, celý vozový park s CNG motorizáciou, vrátane vysokozdvižných vozíkov.

CNG plničky

Keď hľadáte osobnú plničku alebo verejnú plničku, pomôžeme Vám pri výbere.

Viac

Autá a vozidlá ihneď k odberu

Vozidlá s pohonom na CNG.Jazdite ekologicky, jazdite s autom na CNG.

Viac

Chcete ušetriť až 1/2 nákladov na dopravu? Jazdite na CNG.

Katalóg vozidiel na CNG

CNG je rentabilné

 • Vždy lacnejšie ako ostatné pohonné hmoty
 • Oktanové číslo 130 - vysoký výkon motoru
 • Nižšia cestná daň pre autá na CNG

CNG je šetrné k životnému prostrediu

 • Emise CO2 znížené až o 30%
 • Výrazne nižšie emise
 • Nulové emisie pevných častíc (prašnosť)
 • Nemožnosť kontaminácie pôdy palivom

CNG bezpečné palivo budúcnosti

 • Bezpečná pohonná látka
 • Zaručená stála kvalita plynu
 • Ľahší ako vzduch, volne sa rozptyľuje

CNG podľa Vás

Keď hľadáte komplexné riešenie prechodu vozového parku na CNG, dodávku CNG plničky na kľúč alebo servis a prevádzku jestvujúcej CNG plničky, máme pre Vás riešenie.

Naším cieľom je poskytovať našim zákazníkom jasné a komplexné riešenia určené špeciálne na mieru pre Vás. Žiadne zložité zmluvy, žiadne skryté poplatky.

Jednoducho CNG podľa Vás.

Osobné CNG plničky - MJ Compact 05

Zariadenie od spoločnosti MOTOR JIKOV je určené pre priame plnenie vozidla stlačeným zemným plynom. Ide o najjednoduchšiu a najrýchlejšiu inštaláciu spojenú s najnižšími investičnými nákladmi. Vhodné je pre užívateľov s 1 - 6 CNG vozidlami.

Doporučená doba plnenia vozidiel: cez noc.

Máte záujem o osobnú plničku MJ Compact 05?

Prejdite do eshopu

Malé CNG plničky - MJ Variant

Plniace zariadenie MJ Variant je určené pre užívateľov so spotrebou CNG do 60 000 m3 za rok, ktorí vyžadujú rýchle natankovanie vozidla.

Plnička MJ Variant je vybavená zásobníkom stlačeného zemného plynu, ktorý zaisťuje rýchle plnenie CNG ako u verejnej čerpacej stanice, teda cca 2–3 minúty.

Technológia plnenia CNG od spoločnosti MOTOR JIKOV je navrhnutá ako modulárna. Je možné začať so systémom MJ Variant s jedným kompresorom a zásobníkom. S rastúcimi nárokmi a rozširovaním vozového parku je možné zakúpiť druhý a postupne ďalší kompresor až do maximálneho počtu 4ks s celkovým výkonom 20m3/hod.

Technológia je vhodná pre použitie tam, kde nie je možné vozidlo k naplneniu odstaviť na dlhšiu dobu, napr. pre vysokozdvižné vozíky vo viac smennej prevádzke.

Plniace zariadenie môže byť vybavené:

 1. jednoduchým manuálnym ovládaním plnenia vozidla. K tomu slúži tzv. výdajný panel, ktorý obsahuje manometre tlakových sekcií zásobníka, manometer plniaceho tlaku, trojcestný ovládací ventil plnenia, regulátor plniaceho tlaku, výdajnú hadicu s plniacou koncovkou a trhacou spojkou
 2. komfortným výdajným stojanom s automatickým procesom plnenia, s kartovým prístupom, meraním výdaja CNG (všetko viditeľné na displeji stojanu), výdajnú hadicu s plniacou koncovkou a trhacou spojkou. K našim plniacim technológiám dodávame spravidla výdajné stojany od firmy AdastSystem.

Máte záujem o model CNG plničky MJ Variant?

Pošlite mi cenovú ponuku